Prihláška do klubu

• riadnym členom klubu sa môže stať osoba staršia ako 18 rokov, ktorá súhlasí so Stanovami a Vnútorným poriadkom klubu. Osoby mladšie sa môžu stať čakateľmi na členstvo v klube.

• v prípade záujmu o členstvo v Slovenskom športovom klube retrieverov je potrebné vyplniť a podpísať formulár žiadosti,

• zaplatiť zápisný (8 €) a členský (20 €/rok) poplatok - do správy pre príjemcu uviesť meno odosielateľa a účel platby prihláška do klubu

• podpísanú žiadosť spolu s potvrdením o úhrade poplatkov, prípadne aj s dokladom o členstve v SPZ, poslať poštou na adresu tajomníka klubu:

Mgr. Helena Saganová
1.mája 311
03482 Lúčky
  • o prijatí rozhoduje Výbor klubu a členstvo schvaľuje Členská schôdza klubu

• prijatému členovi zašle tajomník klubu členský preukaz - doklad o členstve v klube

Klub patrí medzi záujmové kluby Slovenského poľovníckeho zväzu (SPZ) a je jeho organizačnou zložkou. SPZ je jedným z 3 členov Slovenskej kynologickej jednoty (SKJ) a ako poľovnícka organizácia aj členom Slovenskej poľovníckej komory (SPK). Člen klubu je zároveň členom SPZ. Členovia klubu, ktorí nie sú riadnymi členmi SPZ, sú tzv. kolektívnymi členmi SPZ. Členské v SPZ za kolektívnych členov uhrádza klub.

SPZ nie je jedinou poľovníckou organizáciou na Slovensku, preto riadni členovia SPZ dokladujú členstvo v SPZ kópiou Členského preukazu SPZ, ktorý im vydala okresná (OkO) resp. regionálna (RgO) organizácia SPZ, príslušná k miestu ich bydliska, nie kópiou poľovného lístka.

Ak žiadateľ o členstvo v klube už je kolektívnym členom SPZ prostredníctvom iného záujmového klubu SPZ, v prihláške uvedie názov klubu.

Zmeny členstva v SPZ, riadneho i kolektívneho, je člen klubu povinný hlásiť pri úhrade členského (do 31.1. pre daný kalendárny rok).